latky-na-markyzy | kvalitnizastineni.cz

Látky na markýzy

MARKÝZOVÉ LÁTKY

Markýzová látka je speciální akrylátová látka ošetřená nanotechnologií pro dosažení skvělých vlastností při ochraně před sluncem a mírným deštěm. Takto impregnovaná tkanina je odolná vůči špíně, vlhkosti a plísni a díky nanofixaci tyto vlastnosti zůstávají na látce po dlouhou dobu. Potahy jsou použitelné u všech venkovních markýz.

Níže je uvedena standardní kolekce Bohemiaflex CS - tzn. látky v ceně produktu a skladem. Sattler Awning Selector je nástroj pro výběr potahů k designu Vašeho domu. Obsahuje naše standardní i nestandardní potahy. Pokud si nejste jistí, která látka je standardní, obracejte se na naše obchodní oddělení. 

více informací

Běžné vlastnosti markýzových látek

ZÁHYBY

Vznikají při výrobě a natáčení markýzové látky. Při této manipulaci s potahem může někdy dojít, zejména u světlejších odstínů, k posunutí pigmentu. Toto posunutí potom vytvoří pruh, jenž proti světlu působí tmavě, respektive v místě záhybu dojde k efektu přerušení barevnosti.

KŘÍDOVÝ EFEKT

Jedná se o světlé pruhy vznikající při zpracování potahů a nelze jim zabránit ani při nejvyšší opatrnosti.  

VLNITOST

Zvlnění potahu se může objevit v oblastech švů. Vzniká v důsledku vrstvení látky a protichůdných sil napětí na hřídeli při navíjení. Vlny mohou mít vzor "rybí kosti" nebo "vafle". 

Popsané efekty se v různé intenzitě objevují v zásadě u všech potahů z markýzových látek. Nesnižují však kvalitu potahů a nelze na ně vztahovat reklamaci. 

Pokud je dodržen předepsaný sklon konstrukce minimálně 15°, aby mohla voda po povrchu stékat, nebude vadit lehký déšť. V případě silnějšího deště či dlouhého deštivého období by však měla markýza zůstat zatažená, aby se předešlo škodám. Pokud potah zmokne, je třeba co nejdříve markýzu vysunout a nechat potah řádně vyschnout. 

Hydrofobní kvality markýzových látek se vztahují zejména na vlhkost a lehký déšť. Připomínáme, že markýzy jsou protisluneční zařízení a jako taková chrání zejména před sluncem. Kvality potahů se vztahují vždy na jejich vlastnosti při ochraně před UV zářením a jsou testovány zejména na stálobarevnost a propustnost slunečního záření. Nejedná se tedy o ochranu před deštěm. Pro ochranu před deštěm jsou k dispozici potahy s PVC zátěrem či PVC materiály. 

kvalitnizastineni.cz

Kontaktujte nás

KVALITNÍ ZASTÍNĚNÍ s.r.o.

Bezejmená 138

783 75 Dub nad Moravou

E: adrian.pas@seznam.cz

T: 608 883 235

https://www.facebook.com/www.kvalitnizastineni.cz/

Sdílejte s námi

Sdílejte náš web na sociálních sítích

.

.

.

.

.

.